Szanowni Państwo,

Została uruchomiona nowa aplikacja do pobierania danych o wynikach matur kandydatów na studia – SIO-KReM, a dotychczasowy KReM (https://krem.uw.edu.pl/) zostanie niedługo zamknięty.

Pobieranie wyników matur kandydatów rekrutowanych na rok akademicki 2022/2023 będzie możliwe jedynie z nowej aplikacji.

Aby móc korzystać z SIO-KReM, konieczne jest uzyskanie dostępu do SIO (System Informacji Oświatowej). Pierwszymi osobami, które muszą uzyskać dostęp do SIO są rektorzy uczelni lub osoby pełniące obowiązki rektorów. Będą oni odpowiedzialni za rozpatrzenie wniosków o dostęp do SIO pracowników uczelni odpowiedzialnych za pobieranie wyników matur w procesie rekrutacji.

Wniosek o dostęp do SIO należy złożyć przez stronę https://sio.gov.pl/ wybierając opcję „Złóż wniosek”. Instrukcje techniczne dot. składania wniosków oraz rozpatrywania wniosków pracowników można znaleźć pod adresem https://pomoc.sio.gov.pl/uczelnie/ .

Osoby posiadające aktywne upoważnienie do SIO w ramach uczelni mogą wejść do aplikacji SIO-KReM zarówno po zalogowaniu się do aplikacji SIO (https://sio.gov.pl/), jak i bezpośrednio z aplikacji SIO-KReM (https://krem.sio.gov.pl/).

Z poważaniem
Zespół SIO